| infinitiv | å frata |
|---|---|
| presens | fratar |
| preteritum | fratok |
| presens perfektum | har fratatt |
| imperativ | frata! |
| passiv | det fratas |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å frata | fratar | fratok | har fratatt | frata! | det fratas |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei fratatt + substantiv | et fratatt + substantiv | den/det fratatte + substantiv | de fratatte + substantiv | den/det fratakende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway