| infinitiv | å fylle |
|---|---|
| presens | fyller |
| preteritum | fylte |
| presens perfektum | har fylt |
| imperativ | fyll! |
| passiv | det fylles |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å fylle | fyller | fylte | har fylt | fyll! | det fylles |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei fylt + substantiv | et fylt + substantiv | den/det fylte + substantiv | de fylte + substantiv | den/det fyllende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway