| infinitiv | å gyse |
|---|---|
| presens | gyser |
| preteritum | gyste |
| presens perfektum | har gyst |
| imperativ | gys! |
| passiv | det gyses |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å gyse | gyser | gyste | har gyst | gys! | det gyses |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei gyst + substantiv | et gyst + substantiv | den/det gyste + substantiv | de gyste + substantiv | den/det gysende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway