| infinitiv | å identifisere |
|---|---|
| presens | identifiserer |
| preteritum | identifiserte |
| presens perfektum | har identifisert |
| imperativ | identifiser! |
| passiv | det identifiseres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å identifisere | identifiserer | identifiserte | har identifisert | identifiser! | det identifiseres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei identifisert + substantiv | et identifisert + substantiv | den/det identifiserte + substantiv | de identifiserte + substantiv | den/det identifiserende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway