| infinitiv | å ionisere |
|---|---|
| presens | ioniserer |
| preteritum | ioniserte |
| presens perfektum | har ionisert |
| imperativ | ioniser! |
| passiv | det ioniseres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å ionisere | ioniserer | ioniserte | har ionisert | ioniser! | det ioniseres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei ionisert + substantiv | et ionisert + substantiv | den/det ioniserte + substantiv | de ioniserte + substantiv | den/det ioniserende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway