| infinitiv | å innøve |
|---|---|
| presens | innøver |
| preteritum | innøvde |
| innøvet | |
| innøva | |
| presens perfektum | har innøvd |
| har innøvet | |
| har innøva | |
| imperativ | innøv! |
| passiv | det innøves |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å innøve | innøver | innøvde | har innøvd | innøv! | det innøves |
| innøvet | har innøvet | ||||
| innøva | har innøva | ||||
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei innøvd + substantiv | et innøvd + substantiv | den/det innøvde + substantiv | de innøvde + substantiv | den/det innøvende + substantiv |
| en/ei innøvet + substantiv | et innøvet + substantiv | den/det innøvede + substantiv | de innøvede + substantiv | |
| en/ei innøva + substantiv | et innøva + substantiv | den/det innøvete + substantiv | de innøvete + substantiv | |
| den/det innøva + substantiv | de innøva + substantiv | |||
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway