| infinitiv | å kabbe |
|---|---|
| presens | kabber |
| preteritum | kabbet |
| kabba | |
| presens perfektum | har kabbet |
| har kabba | |
| imperativ | kabb! |
| passiv | det kabbes |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å kabbe | kabber | kabbet | har kabbet | kabb! | det kabbes |
| kabba | har kabba | ||||
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei kabbet + substantiv | et kabbet + substantiv | den/det kabbede + substantiv | de kabbede + substantiv | den/det kabbende + substantiv |
| en/ei kabba + substantiv | et kabba + substantiv | den/det kabbete + substantiv | de kabbete + substantiv | |
| den/det kabba + substantiv | de kabba + substantiv | |||
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway