| infinitiv | å knirke |
|---|---|
| presens | knirker |
| preteritum | knirket |
| knirka | |
| presens perfektum | har knirket |
| har knirka | |
| imperativ | knirk! |
| passiv | det knirkes |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å knirke | knirker | knirket | har knirket | knirk! | det knirkes |
| knirka | har knirka | ||||
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei knirket + substantiv | et knirket + substantiv | den/det knirkede + substantiv | de knirkede + substantiv | den/det knirkende + substantiv |
| en/ei knirka + substantiv | et knirka + substantiv | den/det knirkete + substantiv | de knirkete + substantiv | |
| den/det knirka + substantiv | de knirka + substantiv | |||
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway