| infinitiv | å kokettere |
|---|---|
| presens | koketterer |
| preteritum | koketterte |
| presens perfektum | har kokettert |
| imperativ | koketter! |
| passiv | det koketteres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å kokettere | koketterer | koketterte | har kokettert | koketter! | det koketteres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei kokettert + substantiv | et kokettert + substantiv | den/det koketterte + substantiv | de koketterte + substantiv | den/det koketterende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway