| infinitiv | å kvalifisere |
|---|---|
| presens | kvalifiserer |
| preteritum | kvalifiserte |
| presens perfektum | har kvalifisert |
| imperativ | kvalifiser! |
| passiv | det kvalifiseres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å kvalifisere | kvalifiserer | kvalifiserte | har kvalifisert | kvalifiser! | det kvalifiseres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei kvalifisert + substantiv | et kvalifisert + substantiv | den/det kvalifiserte + substantiv | de kvalifiserte + substantiv | den/det kvalifiserende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway