| infinitiv | å multiplisere |
|---|---|
| presens | multipliserer |
| preteritum | multipliserte |
| presens perfektum | har multiplisert |
| imperativ | multipliser! |
| passiv | det multipliseres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å multiplisere | multipliserer | multipliserte | har multiplisert | multipliser! | det multipliseres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei multiplisert + substantiv | et multiplisert + substantiv | den/det multipliserte + substantiv | de multipliserte + substantiv | den/det multipliserende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway