| infinitiv | å romstere |
|---|---|
| presens | romsterer |
| preteritum | romsterte |
| presens perfektum | har romstert |
| imperativ | romster! |
| passiv | det romsteres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å romstere | romsterer | romsterte | har romstert | romster! | det romsteres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei romstert + substantiv | et romstert + substantiv | den/det romsterte + substantiv | de romsterte + substantiv | den/det romsterende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway