| infinitiv | å svaie |
|---|---|
| presens | svaier |
| preteritum | svaiet |
| svaia | |
| presens perfektum | har svaiet |
| har svaia | |
| imperativ | svai! |
| passiv | det svaies |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å svaie | svaier | svaiet | har svaiet | svai! | det svaies |
| svaia | har svaia | ||||
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei svaiet + substantiv | et svaiet + substantiv | den/det svaiede + substantiv | de svaiede + substantiv | den/det svaiende + substantiv |
| en/ei svaia + substantiv | et svaia + substantiv | den/det svaiete + substantiv | de svaiete + substantiv | |
| den/det svaia + substantiv | de svaia + substantiv | |||
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway