| infinitiv | å fjase |
|---|---|
| presens | fjaser |
| preteritum | fjaste |
| fjaset | |
| fjasa | |
| presens perfektum | har fjast |
| har fjaset | |
| har fjasa | |
| imperativ | fjas! |
| passiv | det fjases |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å fjase | fjaser | fjaste | har fjast | fjas! | det fjases |
| fjaset | har fjaset | ||||
| fjasa | har fjasa | ||||
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei fjast + substantiv | et fjast + substantiv | den/det fjaste + substantiv | de fjaste + substantiv | den/det fjasende + substantiv |
| en/ei fjaset + substantiv | et fjaset + substantiv | den/det fjasede + substantiv | de fjasede + substantiv | |
| en/ei fjasa + substantiv | et fjasa + substantiv | den/det fjasete + substantiv | de fjasete + substantiv | |
| den/det fjasa + substantiv | de fjasa + substantiv | |||
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway