| infinitiv | å kurtisere |
|---|---|
| presens | kurtiserer |
| preteritum | kurtiserte |
| presens perfektum | har kurtisert |
| imperativ | kurtiser! |
| passiv | det kurtiseres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å kurtisere | kurtiserer | kurtiserte | har kurtisert | kurtiser! | det kurtiseres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei kurtisert + substantiv | et kurtisert + substantiv | den/det kurtiserte + substantiv | de kurtiserte + substantiv | den/det kurtiserende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway