| infinitiv | å diskvalifisere |
|---|---|
| presens | diskvalifiserer |
| preteritum | diskvalifiserte |
| presens perfektum | har diskvalifisert |
| imperativ | diskvalifiser! |
| passiv | det diskvalifiseres |
| infinitiv | presens | preteritum | presens perfektum | imperativ | passiv |
|---|---|---|---|---|---|
| å diskvalifisere | diskvalifiserer | diskvalifiserte | har diskvalifisert | diskvalifiser! | det diskvalifiseres |
| perfektum partisipp | presens partisipp | |||
|---|---|---|---|---|
| hankjønn / hunkjønn | intetkjønn | bestemt form | flertall | |
| en/ei diskvalifisert + substantiv | et diskvalifisert + substantiv | den/det diskvalifiserte + substantiv | de diskvalifiserte + substantiv | den/det diskvalifiserende + substantiv |
Source: Språkrådet
Fetching frequencies...
Source: National Library of Norway